Devrimci Yol Artığı Hırsız Muhalefet PDF Yazdır e-Posta
Aciklamalar - Aciklamalar
Salı, 02 Nisan 2013 20:32

27 Mart 2013 tarihinde Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde reformist, oportünist Gençlik Muhalefeti “Dev- Genç'ten Mahirlere Kızıldere Yolumuza Işık Tutuyor/Devrimci Gençlik” imzalı afişler astı. Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde bulunan Dev-Gençliler reformist, oportünist Gençlik Muhalefeti üyesi öğrencilere gerçek Dev-Gençlilerin kim olduğunu hatırlatıp yapılanın hırsızlık olduğu ve gerçek DEV-GENÇLİLERİN Kızıldere'ye gideceği söylendi. Bunun üzerine Gençlik Muhalefeti üyesi  öğrenciler yaptıkları hırsızlıktan utanacakları yerde Dev-Gençlilere teşekkür edip afişleri asmaya devam etmişlerdir.

Dev-Genç 43 yıllık tarihinde baş eğmemenin, bedel ödemenin adıdır.

Dev-Genç'li olmak yeri geldiğinde yoldaşını korumak için faşist devletin alçak namlularından çıkan kurşunla katledilen Hasan Selim Gönen olmaktır. Bitmez tükenmek bilmez sınıf kiniyle yüreğini bileyen, halkı için savaşan Sultan Işıklılar, Didem Akmanlar olmaktır.

Dev- Genç bir ruh halidir. Dev- Genç; geleneği devam ettirenin, Mahir'den bu yana mücadeleyi bırakmayanın, teslim olmayanın, taviz vermeyenin, uzlaşmayanın adıdır. Yıllardır süregelen tartışmalar dışarıdan bakıldığında kısır bir isim tartışması olarak gözükebilir lakin bunun bu denli sığ bir durum olmadığı açık ve nettir. Bu bir gelenek mücadelesidir ki 80’li yıllarda icazetin, teslimiyetin bayrağını dalgalandıran Dev-Yolcular bugün Dev-Genç biziz diyemezler. Silahlı mücadeleden ödü kopan, reformizmin bataklığına yapışmış , “Tek yol Devrimden” “Tek Yol Barış”a dönmüş çocuklar;

Mahir Çayan ve yoldaşlarının “Biz buraya dönmeye değil ölmeye geldik” şiarıyla emperyalizmin beynine sıktıkları ilk kurşun bugün Dev-Gençlilerin mücadelesinde yaşamaya, savaş talimatı olmaya devam ediyor.

Kendilerini utanmadan, sıkılmadan tarihsel gerçekliklerini yok sayarak Dev-Gençli sayan bu güruh bırakın devrim iddiasını, “Tek yol Devrim”den “Tek Yol Barış” çaresizliği içinde kıvranmaktadır. Barış mı? Kiminle barış? Katil bir sistem ve bunun maşası olan bir devletle mi barış? Emperyalizmin işbirlikçisi tekelci sermayedarlarla mı, toprak ağalarıyla mı barış? Kardeşi boğazlayanlar, elleri kan içinde olanlarla mı barış? Unutmak ihanettir. Biz unutmuyoruz!

1980 faşist cuntasının işkence tezgahlarında direniş destanları yazılırken patır patır çözülen, mücadelesini teslim eden, Türkiye devrim tarihinin alnına kara bir leke olarak kazınan Devrimci-Yol geleneğinden gelme günümüz kalıntıları, 19 Aralık 2000 hapishanelerinde diri diri yakılırken insanlarımız, seyreden, seyretmesi bir tarafa “direnişi bırakın, uzlaşın” söylemlerini sık sık tekrarlayan, TAYAD'lı analarımız babalarımız evlatları için ölüm orucuna yattıklarında onları polis korkusundan parti binalarına bile almayan, derneklerinden kovan, “Aynı mahalleden değiliz” diyerek bir kere daha tarihin sayfalarına teslimiyetin adı olarak nakşedildiler. Unutmuyoruz!

Kanla yazılan bu tarih bizimdir. Tarih kaypakları da, mücadelede can verenleri de asla unutmaz. Unutmak ihanettir. Dev-Genç kurtuluşa kadar savaşmaya devam edecek!

Mahir, Hüseyin, Ulaş Kurtuluşa Kadar Savaş!

Yaşasın Dev-Genç, Yaşasın Dev-Gençliler!

Kurtuluş Kavgada Zafer Cephede!

Kızıldere Son Değil Savaş Sürüyor!

Mahir'den Dayıya Sürüyor Bu Kavga!

Yaşasın Halkın Adaleti!

ANKARA GENÇLİK DERNEĞİ


Ana sayfa