Ana sayfa

Eylem takvimi

Birde şu haberi okuyun

Elazığ, Dersim ve Ankara'da 30 Mart -17 Nisan Haftası... PDF Yazdır e-Posta
haberler - Türkiye
Salı, 09 Nisan 2013 15:11

Dev-Genç’liler Ankara’da Umudu Selamladılar

30 Mart günü Dev-Genç’liler Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Didem Akman’dan kalan panolarına “Bize Ölüm Yok“ yazarak 30 Mart-17 Nisan şehitleri anma haftasında Şehitlerini anıp umudu selamladılar. Ayrıca panoya parti bayrağı da asıldı. Fakülte öğrencilerine; ileride sizler avukat, savcı hakim olacaksınız. Ve göreceksiniz ki adalet oligarşinin mahkemelerinde değil! Halkın adaletinde ve onun uygulayıcılarındadır!” denildi.

*

Dersim’de 30 Mart 17 Nisan Şehitleri Anması

6 Nisan’da Desim Halk Cephesi “30 Mart 17 Nisan şehitlerimizi anma ve Umudun kuruluşunu kutlama haftası” vesilesiyle Dersim şehitlerinin başucunda anma yaptı. Sabah 11.00’da şehir merkezinde olan Asri Mezarlığına giden Halk Cepheliler gerilla şehitleri ve ölüm orucu şehitlerinin mezarlarını gezerek önce yıkayıp temizliklerini yaptılar. Sonra her mezarın başında mum yakılarak anma programına geçildi.

Mezarların başında yapılan konuşmada; “… biz hayatta olan cepheliler için ideal bir devrimcilik yada yeterli denilecek kadar bir devrimcilik anlayışı yoktur. İdeal olan burada yatan kahramanlarımızdır. O nedenle biz yeterli demeyecek ve şehitlerimiz gibi olmaya çalışacağız. Şehitlerimiz sadece bizim böylesi günlerimizde hatırımızda olanlar değillerdir. Onlar yaşamda bıraktıkları örnek davranışları ve kişilikleriyle hep yanımızda, sohbetlerimizdeler. Zaten onları ölümsüz yapan da budur. Onlar yaşamlarıyla bize bıraktıkları miraslarla anılacakları için hep ölümsüz kalacaklar.” denildi.

Ardından saygı duruşuna geçildi. Saygı duruşundan sonra “Bize ölüm yok” marşı söylenerek anma mezarlara karanfil bırakılarak bitirildi. Sonra getirilen lokmalar dağıtıldı…

Sonrasında da yine merkeze bağlı olan Kocakoç Köyüne gidilerek Veli Dayının (Güneş) mezarı ziyaret edildi. Temizlenip karanfil bırakıldı. Ardından da Veli Dayının çok sevdiği “Geçti Dost Kervanı Eyleme Beni”  türküsü söylenerek mezar ziyareti bitirildi. Mezar ziyaretinden sonra Veli Dayının ailesi ziyaret edilerek program bitirildi…

*

30 Mart-17 Nisan Devrim Şehitlerini Anıyor Umudumuzun Kuruluşunu Kutluyoruz!

Elazığ’da 7 Nisan tarihinde, 30 Mart- 17 Nisan devrim şehitlerini anma ve umudumuzun kuruluşunu kutlama günleri dolayısı ile kutlama yapıldı. Programda ilk olarak devrim şehitlerinin anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından Parti açıklaması okundu. Okunan açıklamadan sonra şair Adnan YÜCEL’in “Sen Yürürsün Rüzgâr Yürür” adlı şiiri okundu. Okunan şiirle birlikte sinevizyon gösterimi yapıldı. 8 kişinin katıldığı program kutlama dolayısı ile kesilen pastanın yendikten sonra sona erdi.

Elazığ’da 30 Mart-17 Nisan Devrim Şehitleri Mezarları Başında Anıldı!

6 Nisan tarihinde Elazığ Halk Cepheliler 30 Mart-17 Nisan devrim şehitlerini anma ve umudun kuruluşunu kutlama haftası dolayısıyla Elazığ gülmez mezarlığında bir anma programı yaptılar. Anma programı öncesi tüm şehit mezarları tek tek yıkandı. Devrim şehitleri için bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan programda, şehitlerimize dair kısa bir yazı metni okundu. Ardından mezarları başlarına karanfiller konuldu.

FAŞİST ELAZIĞ POLİSİ YİNE KORKAKLIĞINI VE ACİZLİĞİNİ GÖSTERDİ!

Ziyaretin ardından mezarlıktan ayrılan Halk Cepheliler, mezarlığın karşı cephesinde fotoğraf ve kamera çekimi yapan Elazığ’ın faşist, korkak polislerini yasadışı çekim yaparlarken fark etti. Bunun üzerine Halk Cepheliler de faşist polislerin fotoğrafını çekerken korkularından ne yapacaklarını şaşırdılar. Ve hemen, araçlarının arkasına kendilerini atıverdiler.

Geçtiğimiz haftalarda Halk Cephelileri takip eden beyaz renkli siyah camlı 23 FH 225 plakalı siyasi şube polisleri o kadar korkmuş olmalılar ki, araçlarını tanımayalım diye ön-arka plakalarını sökerek korkaklıklarını belgelemişlerdir.

Korkun! Devrimcilerden korkmaya devam edin. Yaptığınız işkence suçunuzun, halka zulmü reva görme suçunuzun, halkın hak arama mücadelesine saldırı suçunuzun, faşist AKP iktidarına karşı sesini çıkaran her kesimden halka tutuklama kampanyası suçunuzun cezasının ağır olduğunu sizlerde biliyorsunuz.

Güvendiğiniz iktidarın sizleri kurtaracağını düşünüyorsunuz. Ama yanılıyorsunuz. Biliyoruz, çektiğiniz fotoğrafları, kamera görüntülerini mahkeme delili olarak sunacaksınız “adalet”inize. Belki on yıllara varan cezalara hazırlıyorsunuz bizleri. Ne diyeceksiniz “mezarlığa gidip mezar temizlediler, anma yaptılar, karanfil koydular” mı? Deyin! Bu “suçumuzu” her zaman işleriz. Alnımızın ak cefası olur.  Ancak şunu unutuyorsunuz. HALKIN ADALETİ de var. Bir gün sizin de kapınızı çalar. Hesap sorar.

HALKA, DEVRİMCİLERE ZULÜM ZEMİNİ HAZIRLAMAKTAN VAZGEÇİN!

BASKILARINIZ HİÇBİR İŞE YARAMAZ. TAM TERSİ ÖFKEMİZİ BİLEYLER!

DEVRİM ŞEHİTLERİMİZİ HER KOŞULDA SAHİPLENİRİZ!

ELAZIĞ HALK CEPHESİ

30mar-17nisen-Elazig-mezar-20130406-130mar-17nisen-Elazig-mezar-20130406-230mar-17nisen-Elazig-mezar-20130406-330mar-17nisen-Elazig-mezar-20130406-4 Ana sayfa