1 Mayıs Mahallesi’nde Umudun Kuruluşu Selamlandı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 18 Nisan 2014 13:19

1 Mayıs Mahallesi’nde Umudun Kuruluşu Selamlandı

1 Mayıs Mahallesi’nde Umudun Adının 20. kuruluş yıldönümü selamlandı. Duvarlara; “20. YILINDA PARTİYİ SELAMLIYOR UMUDU BÜYÜTÜYORUZ CEPHE, CEPHE, DHKC, DHKP-C” yazılamaları işlendi.

Devamını oku...
 
Cephelilerden Ankara’da Bomba Süslü Pankartlar PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 18 Nisan 2014 12:49

Cephelilerden Ankara’da Bomba Süslü Pankartlar

30 Mart–17 Nisan Devrim Şehitlerini Anma Ve Partinin Kuruluşunu Kutlama haftası kapsamında bu hafta Ankara’da Cepheliler tarafından bomba süslü pankartlar asıldı. Hüseyingazi ve Keçiören’e asılan pankartlarla Partimizin kuruluşu selamlandı. “ŞEHİTLERİMİZE DEVRİM SÖZÜMÜZ VAR ! DÜNYAYI BİR KEZ DE TÜRKİYEDEN SARSACAĞIZ ! DHKC” yazılı pankartlar Hüseyingazi’deki en işlek caddeyi gören bir parka asılırken, Keçiören’de İncirli Lisesinin yanında bulunan Yunus Emre parkına asıldı.

Devamını oku...
 
Arsız Adana Polisi Telefon Tacizlerine Devam Ediyor PDF Yazdır e-Posta
Aciklamalar
Cuma, 18 Nisan 2014 12:41

Arsız Adana Polisi Telefon Tacizlerine Devam Ediyor

Adana polisi asli görevlerinden olan taciz görevini yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yine bir arkadaşımızın ailesini arayarak artık alışageldiğimiz “çocuğunuz siyasi faaliyetlerde bulunuyor. Çocuğunuzun geleceği için emniyete gelmeniz gerekiyor” diyerek yine aynı teranelerini söylemişler.

Halkımız polisleri köpeklere benzetir sizde köpekler gibi telefonlarda havlamaya devam ederek halkımızın ne kadar doğru bir benzetme yaptığını somut olarak gösteriyorsunuz.

Devamını oku...
 
Berkin'in Katilleri Cezalandırılana Kadar Susma Türkiye PDF Yazdır e-Posta
Duyuru
Cuma, 18 Nisan 2014 11:50

Berkin'in Katilleri Cezalandırılana Kadar Susma  Türkiye

Haziran ayında evinden ekmek almaya çıkarken polisin hedef gözeterek kafasından vurduğu Berkin Elvan tam 269 gün komada kaldıktan sonra şehit düştü. Bu geçen süreç içerisinde katil polisler hakkında hiçbir soruşturma açılmadı aksine katil polisler korundu AKP tarafından. Bizler Dev-Gençliler olarak ''Berkin'in Katilleri Cezalandırılana Kadar Susma Türkiye'' şiarıyla Tuğlalı Park'tan Tekira'ya yürüyoruz. Yapacağımız yürüyüşe tüm halkımız davetlidir.

Devamını oku...
 
Bağcılar'da Cephelilere Faşist Saldırı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 18 Nisan 2014 11:33

18 Nisan Cuma günü saat 00.25'de Bağcılar Yıldıztepe mahallesinde Cepheliler umudun adını duvarlara nakşettiler. "DHKP/C, CEPHE, DHKC SPB ve 20.YILINDA PARTİYİ SELAMLIYOR SAVAŞI BÜYÜTÜYORUZ" yazılamalarını yapan Cepheliler'e faşistler silahlarla saldırmaya kalktı. Duvar yazılaması yaparken bir kişi balkondan çıkıp Cephelilere küfür edip daha sonrasında silahla Cephelilerin üzerine ateş etti.

Devamını oku...
 
Kocaeli’nde 30 Mart - 17 Nisan Anması Yapıldı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 18 Nisan 2014 11:22

Kocaeli Gençlik Derneğinde 17 Nisan perşembe günü saat 19.30’da "30 Mart-17 Nisan Devrim Şehitlerini Anma Umudun Kuruluşunu Kutlama Günleri" kapsamında bir anma etkinliği düzenlendi. Etkinlik şehitler anılarak saygı duruşuyla başladı, umudumuzun 20. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamanın okunmasının ardından bir şiirle devam eden anma Kızıldere’den bugünlere tarihimiz hakkında sohbet edilerek  kuruluş yıl dönümünü kutlamak amacıyla pasta kesilerek sona erdi. Anmaya toplamda 10 kişi katıldı.

Devamını oku...
 
Hakan Plastik’de İşçilere Saldırı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 18 Nisan 2014 11:10

Hakan Plastik’de İşçilere Saldırı

Hakan Plastik direnişi devam ederken, fabrika müdürü aracını direnişçilerin üzerine sürerek, Gökhan Gül adlı işçinin ayağının üzerinden geçmiştir. Çarpmanın şiddeti ile yola savrulan işçi hastaneye kaldırıldı. Direnişçi işçinin kolu kırıldı, başka bir tehlikesinin olmadığı belirtildi.

Devamını oku...
 
Devrimci İşçi Hareketi İşbirlikçi Muhbir Sendikacıları Teşhir Ederek Erol Ekici’ye Sahip Çıktı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 18 Nisan 2014 10:47

DEVRİMCİ İŞÇİ HAREKETİ 15.04.2014 Salı günü Ankara‘da Genel-İş sendikasına Erol EKİCİ’nin üyelik başvurusunun reddedilmesine karşı açtığı davayı takip ederek ve Genel-İş sendikası yöneticilerinin üyeliği reddetme gerekçelerinde yaptıkları ihbarcılıklarını ve muhbirciliklerini teşhir ederek Erol EKİCİ ye sahip çıktı.

Devamını oku...
 
Devrimci İşçi Hareketi İhbarcılık Ve Muhbirlik Yapan Sendikacıları Teşhir Etti PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 18 Nisan 2014 10:37

15.04.2014 Salı günü DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası genel merkezi önünde Genel-İş sendikası yöneticilerinin Erol EKİCİ’nin sendika üyeliğine başvurusunu reddetmesini ve bunun gerekçesi olarak siyasi görüşünü öne sürmelerini teşhir etmek için bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

18 kişinin katıldığı eylemede açılan pankartta “DİSK PATRONU KANİ BEKO VE GENEL-İŞ’İN TÜM YÖNETİCİLERİ İHBARCI VE MUHBİRDİR”,”MUHBİRLİK ALÇAKLIK VE ŞEREFSİZLİKTİR-DEVRİMCİ İŞÇİ HAREKETİ” ve

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>