Ezidilerle Dayanışma İçin Silopi’ye Gidiyoruz PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Perşembe, 02 Ekim 2014 13:12

Ezidilerle Dayanışma İçin Silopi’ye Gidiyoruz

Halk Cepheliler, emperyalistlerin yetiştirip halkların başına bela ettiği IŞİD katliamlarından kaynaklı Silopi’ye gelen Ezidiler için yardım kampanyasına devam ediyor. Daha önce topladıkları yardımlarla Silopi’ye giden Halk Cepheliler, ihtiyaçları tespit edip yeniden dayanışma amaçlı yardım toplayarak Silopi’ye gitme çalışmalarına başladılar.

Devamını oku...
 
İsviçre Basel Boran Kültür Merkezinde Toplantı PDF Yazdır e-Posta
Dünya
Perşembe, 02 Ekim 2014 13:06

İsviçre Basel Boran Kültür Merkezinde Toplantı

Boran Kültür Merkezi Halkımızı Bilinçlendirme Çalışmaları Yapıyor

Boran Kültür Merkezinde “Çocukları Kazalara Karsı Koruma” toplantısı yapıldı. Türkçe dilinde yapılan toplantıya katılım yoğundu. Uzman eşliğinde ve görsel ve teorik olarak kazalar ve kazalardan korunma konusu anlatıldı. Toplantıya katılanlar konunun ilginç olduğunu, bilmedikleri şeyleri ve yeni geliştirilen teknikleri öğrendiklerini, toplantının yararlı olduğunu aktardılar.

Devamını oku...
 
BELTAŞ İşçilerinin Zafer Kutlaması PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Perşembe, 02 Ekim 2014 11:20

BELTAŞ İşçilerinin Zafer Kutlaması

Abbasağa Forumu tarafından 30 Eylül akşamı Abbasağa parkında; BELTAŞ işçilerinin işe geri alınmalarını kutlamak amacıyla bir etkinlik düzenlendi.

Gecenin açılışını yapan işyeri temsilcisi Ali Palabıyık konuşmasında direniş sürecini anlattı. Daha sonra sahneye gelen Abbasağa forumu temsilcisi bugün "Hasan Ferit Gedik'in katledilişinin birinci yılı. Bugün Hasan Ferit’le birlikte Gezi Ayaklanmasında şehit düşen tüm insanlarımızı saygıyla anıyoruz." diyerek konuşmasını bitirdi. Ardından "Hasan Ferit Gedik Ölümsüzdür" sloganları atıldı.

Devamını oku...
 
Gazi Mahallesinde Muharrem Karademir Aile Çay Bahçemizi Yeniden Kuruyoruz! PDF Yazdır e-Posta
Aciklamalar
Perşembe, 02 Ekim 2014 09:59

ÇETELER YAKTI-YIKTI BİZ YENİDEN YAPIYORUZ!

Gazi mahallesinde çeteler, Halk Cephelilerin kurduğu Muharrem Karademir tepesindeki çay bahçesini yakıp yıkmışlardı. Biz de o gün “Burayı yeniden yapacağız, Bu defa daha iyisini yapacağız” demiştik

Muharrem Karademir tepesine kurulan çay bahçesi sıradan, ticari, kar amaçlı kurduğumuz bir yer değildi. Burası şehidimiz Muharrem Karademir'in çocukluğunun geçtiği, cenazesini kaldırdığımız yerdi. Çay bahçemizin adının Muharrem Karademir oluşu bundandır.

Devamını oku...
 
Gazi Halk Meclisinden Basın Toplantısına Çağrı PDF Yazdır e-Posta
Duyuru
Perşembe, 02 Ekim 2014 09:15

GAZİ HALK MECLİSİ: KOMPLOLARI BOŞA ÇIKARDIK

12 Eylül 2014 sabahı Gazi Mahallesi güne operasyonlarla başladı.

Onlarca ev silah arama bahanesiyle basıldı, talan edildi.

Gazi Özgürlükler Derneği basıldı, Gazi Halk Meclisi Bürosu olan konteyner polisler tarafından kaçırıldı.

15 kişi gözaltına alındı. Medyada insanlarımıza çeteci, mafyacı vb. onlarca karalama yapıldı.

Gözaltına alınanların hepsi serbest bırakıldı. AKP’nin katil polisinin komplosu çökertildi.

12 Eylül günü Gazi’de yaşanan olayların ve kurulan komplo üzerine basın toplantısı yapacağız

Tüm basın emekçileri ve halkımız davetlidir.

Devamını oku...
 
Kamu Emekçileri Cephesinden Açıklama PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Perşembe, 02 Ekim 2014 08:35

Kamu Emekçileri Cephesinden İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığ Önünde Açıklama

Kamu Emekçileri Cephesi 1 Ekim günü İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı önünde 19 Şubat 2013 günü KESK’e düzenlenen baskında İstanbul'da tutuklanan 32 kamu emekçisinden biri olan Sevim KAYHAN’ın 15 aydır göreve iade edilmemesi ve hakkında yapılan idari soruşturma ile ilgili eylem yaptı.

“Soruşturmalar, İşten Atmalar, Baskılar Bizi Yıldıramaz -Kamu Emekçileri Cephesi ' yazılı pankartı açan Kamu Emekçileri Cephesi adına BES 2 No’lu Şube Örgütlenme Sekreteri Sevim Kayhan'ın yaptığı açıklama da  '4 Haziran 2013 tarihinde tahliye edildim. 4 Haziran’dan bu yana,  15 aydır göreve iade edilmedim. Elime dün ulaşan tebligatla işe başlatılıyorum 15 ay sonra… Üstelik aynı davadan yargılanan öğretmen, doktor, hemşire ve belediye emekçisi arkadaşlar tahliye edildiklerinin ertesi günü işe başlamışken. Gelir İdaresi Başkanlığı hala polis fezlekesi üzerinden bizleri cezalandırmaya çalışıyor.

Devamını oku...
 
İzmir Doğançay’da Berkin Elvan İçin Yürüyüş PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Perşembe, 02 Ekim 2014 07:45

İzmir Doğançay’da Berkin Elvan İçin Yürüyüş

27 Eylül Cumartesi günü Doğançay’da festival olması sebebiyle Berkin için yürüyüş saat 16.30’da Doğançay’da yapıldı. Yapılan yürüyüşe sloganlarla başlandı. Berkin Elvan’ın katillerinin açıklandığı, hala cezalandırılmadığı ama ne olursa olsun adaletin sağlanacağı ajitasyonlarla halka anlatıldı.

Devamını oku...
 
Suriye Halk Cephesi Açıklaması PDF Yazdır e-Posta
Aciklamalar
Perşembe, 02 Ekim 2014 07:39

Homs İlinde Yapılan Okul Katliamının Sorumlusu ABD Emperyalizmi Ve İşbirlikçileridir!

Çocukları Katledenler, Döktükleri Kanın Hesabını Verecekler!

Suriye’de akan her damla kanın sorumlusu ABD emperyalizmi, işbirlikçi AKP ve onların beslemesi IŞİD gibi gerici örgütlerdir.

Dört yıldır Suriye’de süren savaşta katliam ve saldırılar bugün ilkokullara dayandı. Okullara yönelik saldırılar ilk defa olmuyor; IŞİD’in Rakka ilini işgalinden sonra hemen hemen bütün okullarda eğitim durma noktasına gelmişti. Son aldığımız bilgilere göre eğitim IŞİD tarafından tamamen durduruldu.  Okula gitmek yasak! IŞİD’in hakim olduğu yerlerde iş yapmak, kadınların sokağa çıkması, alışveriş yapması yasak! Emperyalistlerin beslemesi IŞİD ve el Nusra Cephesi gibi gerici örgütler hayatın her alanını yasaklıyor. Dini azınlıklar Müslümanlığı kabul etmiyorsa yüksek vergilere tabi tutuluyor ya da katlediliyor. Aynı şekilde farklı mezhepte olanlar da mutlaka katlediliyor. Bugün bu kaosu yaratan, Suriye halkına saldıran emperyalizm ve işbirlikçileri ile onların beslemesi katil çetelerdir.

Devamını oku...
 
Gazi Mahallesinde Hasan Ferit Anma Yürüyüşü PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Perşembe, 02 Ekim 2014 05:36

Yozlaşmaya Karşı Bayrağımız Daha Yükseklerde

Geçtiğimiz yıl devlet destekli çetelerin katlettiği Hasan Ferit’in şehitliğinin 1. yılında ona layık şekilde anma yapıldı. 1 yıl önce Ferit’in mezarının başından ayrılırken Halk Cepheliler “Hasan Ferit Yozlaşmaya Karşı Bayrağımızdır” demişlerdi. Ve bugün o bayrak daha da yükseklerde.

30 Eylül günü Hasan Ferit’i anmak için Gazi Mahallesi’nde yürüyüş yapıldı. Aynı bir yıl önce olduğu gibi yine Gazi girişinde toplanan Halk Cepheliler düzenli kortejlerini oluşturdular. En önde kızıl sancak ve meşale taşıyan tek tipler, Hasan Ferit’in büyük boy resmi, “Milyonlarca Hasan Ferit Olup Bataklığı Kurutacağız” ve “Hepimiz Ferit’iz Öldürmekle Bitmeyiz” yazılı pankart taşınıyordu. Akşam saat 19.00’da kararan havada başlayan yürüyüş meşalelerin aydınlığıyla ilerliyordu. Daha yürüyüşün başında kortejin ucu gözükmemeye başlamıştı. Kitlesellikle beraber büyük bir coşku daha ortaya çıkıyordu. Bu coşkuya Gazi halkı da katılıyordu.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>