Halkın Mühendis Mimarlarından Armutlu Baskınına İlişkin Açıklama PDF Yazdır e-Posta
Aciklamalar
Cumartesi, 25 Ekim 2014 05:16

Halk İçin Üretmemizi Engelleyemeyeceksiniz:

Halkın Mühendisi Barış Önal’ı Ve Armutlu Halkını Derhal Serbest Bırakın!

24 Ekim 2014 sabahı daha gün ağarmadan saldırdı AKP’nin katil polisi Küçük Armutlu’ya. Birçok evi basarak mahallede terör estirdi ve birçok mahalleli ile birlikte halkın mühendisi Barış Önal da işkencelerle gözaltına alındı. Sabahın geç saatlerine kadar süren operasyonda 15 kişi gözaltına alındı. "Halk için Mühendislik Mimarlık Dergisi" irtibat büromuz da bu saldırılardan nasibini aldı.

AKP toplumun birçok kesimine saldırdığı gibi halkı için mühendislik yapanlara da saldırıyor.

Çünkü halk artık “söz bitti sıra eylemde” diyen Halkın Mühendis Mimarları’na güveniyor.

Devamını oku...
 
Armutlu’da Ki Polisi Terörü Ankara’da Protesto Edildi PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 24 Ekim 2014 20:46

Armutlu’da Ki Polisi Terörü Ankara’da Protesto Edildi

24 Ekim 2014 günü sabaha karşı Küçük Armutlu mahallesinde AKP'nin katil polisleri; Halk için Mühendislik Mimarlık dergi bürosu da dahil olmak üzere çok sayıda eve baskın yapmış, onlarca özel harekat polisinin silahlarla gerçekleştirdiği baskında birçok devrimci ve mahalleli gözaltına alınmıştır.

Ankara Halkın Mühendis Mimarları bu baskıları protesto etmek için Yüksel Caddesi İnsan Hakları Heykeli önünde basın açıklaması gerçekleşti. Basın açıklamasına 20 kişi katıldı.

Basın açıklamasının tam metni:

Devamını oku...
 
Hatay’da Dev-Gençliler Yürüyüş Dergisini Halka Ulaştırdı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 24 Ekim 2014 20:28

Hatay’da Dev-Gençliler Yürüyüş Dergisini Halka Ulaştırdı

24 Ekim günü Hatay'ın Sümerler Mahallesinde halkın sesi olan Yürüyüş dergisi halka ulaştırıldı. Halkla sohbetler edildi. Halkla 6 Kasım Boykotu anlatıldı. Berkin İçin Adalet İçin 6 Kasımda boykottayız denildi.

HATAY DEV-GENÇ

Devamını oku...
 
Altınşehir’de Berkin Elvan Çocuk Parkı Açılıyor PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 24 Ekim 2014 20:24

Altınşehir’de Berkin Elvan Çocuk Parkı Açılıyor

Altınşehir Tokat mahallesinde 26 Ekim'de yapılacak olan “Berkin Elvan Çocuk Parkı” temel atma töreninin afişleri mahallenin her köşesine asılmaya devam ediyor.

Devamını oku...
 
Anadolu Federasyonu Davası Duruşması PDF Yazdır e-Posta
Dünya
Cuma, 24 Ekim 2014 19:58

Anadolu Federasyonu Davası Duruşması

2 Eylülde Stuttgart’ta başlayan, Sonnur Demiray, Muzaffer Doğan, Yusuf Taş ve Özgür Aslan’ın yargılandıkları Anadolu Federasyonu davası bir buçuk haftalık bir aradan sonra 23 Ekimde ayni mahkeme salonunda görüldü. O günkü duruşmaya Federal Kriminal Daire komiserlerinden Seifner ismindeki bir kadın polis tanık olarak dinlendi. Tutsakları, Anadolu Federasyonu’nu, Grup Yorum’u, Halkın Hukuk Bürosu ve Çağdaş Hukukçular Derneğini kriminalize etme yönündeki ‘delillerini’ heyete sunduğu dosyada, bazı bilgileri internetten gerçekliklerini araştırmadan edindiği anlaşıldı. Bunun üzerine avukatlar kendisine Halkın Hukuk Bürosunu ne kadar tanıdığını, Soma’yı duyup duymadığını ve bu büronun avukatlarının katledilen isçiler için seferber olduğunu, bunları bilip bilmediğini sordular.

Devamını oku...
 
Cephe Taylan Tanay’ı Uyarı Cezası ile Cezalandırdı PDF Yazdır e-Posta
Aciklamalar
Cuma, 24 Ekim 2014 19:51

TAYLAN TANAY, HALKA VE DEVRİMCİLERE HESAP VERMEKTEN KAÇAMAYACAK

TAYLAN TANAY, HALKIMIZDAN, DEVRİMCİ TUTSAKLARDAN ÖZÜR DİLEYECEK

Bir dönem devrimcilerin avukatlığını yapmış olan Taylan Tanay, işlediği suçlar nedeniyle 23.10.2014 tarihinde saat 00.10 civarında Avcılar'daki evinin önünde Cephe'nin adaletiyle karşılaşmıştır. Tanay'ın arabası Cepheliler tarafından taranmış, camları sopalarla kırılmıştır.

Devamını oku...
 
1 Mayıs Mahallesi’nde Halk Cepheliler Yozlaşmaya Karşı Ateş Başında Toplandı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 24 Ekim 2014 19:45

1 Mayıs Mahallesi’nde Halk Cepheliler Yozlaşmaya Karşı Ateş Başında Toplandı

1 Mayıs Mahallesi’nde Halk Cepheliler, 24 Ekim akşamı saat 19.30’da Şükrü Sarıtaş Parkı’nda ateş başında toplandı.  AKP faşizminin son çıkartacağı faşist baskı yasalarını değerlendiren Halk Cepheliler çözümün daha militan ve örgütlü mücadeleden geçtiğinin altını çizdiler. Pazar günü Gazi Mahallesi’nde yapılacak yürüyüşün çağrısını da yapan Halk Cepheliler programlarını bağlamayla türküler söyleyerek, şiirler okuyarak bitirdiler.

Devamını oku...
 
Amed’de Elazığ’da Yapılacak Olan Grup Yorum Konseri İçin Masa Açıldı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 24 Ekim 2014 19:31

Amed’de Elazığ’da Yapılacak Olan Grup Yorum Konseri İçin Masa Açıldı

Elazığ’da “Yozlaşmaya ve Emperyalist Saldırganlığa Karşı” yapılacak olan Grup Yorum konseri için Amed’de 20, 21, 22, 23 Ekim tarihlerinde Sanat Sokağı’nda, ayrıca 21 Ekim günü Dicle Üniversitesi’nde masa açıldı. Grup Yorum şarkıların çalındığı masalara halkın ve öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Ayrıca masaya gelen insanların çoğu “Yorum ne zaman Amed’de konser verecek?” diye sorular sorarak Grup Yorum’un Amed’de konser vermesini istediler. Yürüyüş dergisinin de bulunduğu masada dergiler halka ulaştırıldı.

AMED HALK CEPHESİ

TEL:0506 064 53 24

Devamını oku...
 
Armutlu’da Çatışmalar Sürüyor PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 24 Ekim 2014 19:27

Armutlu’da Çatışmalar Sürüyor

Şuan mahallede Cepheliler ve polis arasında çatışma var. Halktan insanlar Halk Marketin önünde duran akreplerin önüne geçip “Katil Polis Mahalleden Defol” sloganları atıyor. Polis halkın tepkisi karşısında mahalleye saldıramıyor. Ama çevik kuvvet, akrep ve TOMA yığınağıyla yeni saldırı için fırsat kolluyor. Cepheliler ara sokaklarda barikatlar kurmuş durumdalar.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>