Akdeniz Üniversitesinde Grup Yorum Söyleşisi PDF Yazdır e-Posta
Kültür/Sanat
Cuma, 19 Aralık 2014 05:56

Akdeniz Üniversitesinde Grup Yorum Söyleşisi

Grup Yorum'un 30. yıl konserleri kapsamında yapılan söyleşilerin Akdeniz Üniversitesi ayağı gerçekleşti. Polisin ve okul yönetiminin tüm engelleme çabalarına rağmen söyleşi çalışmaları kesintisiz yapıldı.

Dev-Genç'liler Olbia Çarşısı içinde dağıttığı bildiriler ve okulun çeşitli bölgelerinde yaptığı afişlemelerle söyleşinin duyusunu yaptı. ÖGB'nin çalışmalara yaptığı tüm saldırılar püskürtülüp, boşa çıkartıldı. Söyleşi günü geldiğinde ise Edebiyat Fakültesi önünde sesli çağrılarla öğrenciler etkinliğe davet edildi. O sırada okula Grup Yorum'un gelmesini hazmedemeyen bir grup düzen artığı faşist çete “Kampüste Bölücü İstemiyoruz” sloganlarıyla söyleşinin yapıldığı alana doğru yürüyüşe geçti. Faşist saldırı ihtimaline karşı devrimci kurumlar Dev-Genç'le dayanışma amacıyla söyleşinin yapıldığı Fakülteye geldi. Provokasyon girişimi boşa çıkan faşistler ise bir süre slogan atıp okulun başka bölgesine yöneldiler.

Devamını oku...
 
Antep’te Öğrenci Meclisi Çalışmaları PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Cuma, 19 Aralık 2014 05:47

Sorunlarımıza Çözüm Bulmak, Geleceğimizi Kurtarmak İçin Meclislerde Birleşelim!

Dev-Gençliler 18 Aralık Perşembe günü Antep Üniversitesi önünde Öğrenci Meclislerini duyurmak ve birlik, mücadele çağrısı yapmak için masa açtı. Masaya gelen öğrencilerle ulaşım, barınma ve har(a)ç sorunları üzerine konuşuldu, 10 bildiri dağıtıldı.

Devamını oku...
 
Bursa'da 19-22 Aralık Katliamı Konulu Panele Çağrı PDF Yazdır e-Posta
Duyuru
Cuma, 19 Aralık 2014 05:35

Bursa'da 19-22 Aralık Katliamı Konulu Panele Çağrı

19 Aralık 2000 tarihinde Türkiye halkları gözlerini, tarihe geçecek bir vahşetle açtı. Evlatlarımızı göz göre göre ölüme terk edemeyiz diyerek, yapacakları katliamı meşrulaştırma planları yaptı katil devlet. “Hayata Dönüş” operasyonu demagojisi yaparak düzenlediği, devrimcileri katletme operasyonuna tüm dünya şahit oldu. Islah olmayacağımızı, teslim olmayacağımızı bildiği için, irademizi yıkamayacağını bildiği için katletmekten başka yolları yoktu, çünkü devlet “yenilmez”di...

Hayır, aksine onlar yenildi biz kazandık.

YER: BURSA HEYKEL BARO LOKALİ

TARİH: 21 ARALIK PAZAR

SAAT: 15.30

Devamını oku...
 
19-22 Aralık Hapishaneler Katliamı Anmalarına Çağrılar PDF Yazdır e-Posta
Duyuru
Salı, 16 Aralık 2014 17:47

(GÜNCELLENİYOR...)

Halk Cephesinden 19 Aralık Katliamı Anmasına Çağrı

Türkiye faşizminin en büyük hapishaneler katliamıydı 19 Aralık. 28 devrimci tutsak diri diri yakılarak, kurşunlanarak, bombalanarak katledildi. Amaç devrimci hareketi bitirmekti.

Fakat binlerce polisi, jandarması akıllarına bile gelemeyecek bir direnişle karşılaştılar.

Bizi teslim alamadılar.

19 Aralık Direnişimizi selamlamak, katliamın hesabını sormak için 19 Aralık'ta Bayrampaşa Hapishanesi önündeyiz. Hapishane önündeki anmanın ardından otobüslerle Cebeci Mezarlığı'na geçilecektir.

Toplanma Yeri: Sağmalcılar Metro Durağı

Saat: 13.00

Tarih: 19 Aralık

Halk Cephesi

Devamını oku...
 
Çayan’da 19-22 Aralık Katliamı Çalışmaları PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Perşembe, 18 Aralık 2014 22:54

Çayan’da 19-22 Aralık Katliamı Çalışmaları

16 Aralık Salı günü Çayan’da 19-22 Aralık’ta 20 hapishane aynı anda birden hayata dönüş operasyonu adı altında yapılan katliamının anması yapıldı.

Yapılan anmada ilk olarak 19-22 Aralık’ın önemi ve bugünü anlatan bir konuşma yapıldı yapılan konuşmanın ardından herkes 19-22 Aralık şehitleri ve tüm dünya devrim şehitleri nezdinde 1 dakikalık saygı duruşuna davet edildi.

Daha sonra ise Devrimci Tutsak Şadi Özbolat’ın Feda ismindeki şiiri okundu ve okunan şiir den sonra 19 Aralık’la ilgili hazırlanan kısa sinevizyon gösterimi yapıldı.

Devamını oku...
 
Wan’da Yürüyüş Dergisi Dağıtımı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Perşembe, 18 Aralık 2014 22:36

Wan’da Sokak Sokak Umudu Büyütüyoruz

“Yürüyüş Dergisi Mi Tabi ki de Alırım”

Wan’da Halk Cepheliler umudun sesi Yürüyüş Dergisini, yoksul halkımızın olduğu her yere ulaştırmaya çalışıyor. Her çalınan kapıda, verilen derginin ardından ya anaların hayır duası ya da içilen sıcak bir çay Halk Cephelileri karşılıyor. Kürt halkı devrimcilere olan sahiplenmesini bazen bir kadının “Yürüyüş Dergisi mi tabiî ki de alırız”, bazen de bir Kürt gencinin “bize her hafta düzenli getirin. Üç arkadaşım var onlarla da konuşacağım. Bize haftalık 4 dergi bırakın” diyerek gösteriyor.

Evet, Yürüyüş Dergimiz emekçi Kürt halkının katliamlarla bitirilemeyen sesidir. Ve umudun sesi Wan’ın yoksul mahallelerinde, depremzede ailelerin konteynırlarında, esnafın tazgahında, internet kafelerin masalarında hak ettiği yeri alıyor.

Devamını oku...
 
Wan Dev-Genç Bürosu Yakında Açılıyor! PDF Yazdır e-Posta
Duyuru
Perşembe, 18 Aralık 2014 22:18

19 Aralıklarda, Roboski’de Katlederek Bitiremediniz!

Yeni Mevzilerle Dalga Dalga Büyüyoruz!

Faşizmin değişmez gerçeğidir. Devletin halka karşı yürüttüğü savaşta katliamlara girişmesi ve halkın büyüyen öfkesini katliamla bastırmaya çalışması. Ve de bu acıların, bu katliamların en kanlılarını Kürt halkı yaşamıştır. Devlet daha 3 yıl önce Roboski’de 35 Kürt köylüsünü savaş uçaklarıyla vurarak diri diri yaktı. Bu kelime çok tanıdık değil mi? Diri diri yakmak. Bu kelime faşizmi anlatır. 19 Aralık 2000 yılında hapishanelerde 28 devrimciyi yakan katil devlet, Kobani eylemlerinde de 40 Kürt’ü katletmişti.

Bunları unutmadık bunları sineye çekmedik. Ve işte somutta karşılığı: WAN DEV-GENÇ BÜROSU.

Devamını oku...
 
İdil Halk Tiyatrosundan Çağrı PDF Yazdır e-Posta
Duyuru
Perşembe, 18 Aralık 2014 22:05

İdil Halk Tiyatrosu Şeyh Bedreddin’i Sahneliyor…

Bu oyunda yer almak isteyen tüm tiyatro severleri çalışmalarımıza davet ediyoruz.

(Yaş sınırı yoktur)

Yer: İdil Kültür Merkezi

Tarih: 21 Aralık Pazar

Saat: 13.00

Devamını oku...
 
Antalya’da TAYAD’lı Ailelerden Yayın Yasağına Karşı Eylem PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Perşembe, 18 Aralık 2014 21:55

Yayın Yasağı Kaldırılsın!

16 Aralık 2014 tarihinde TAYAD’lı Aileler yayın yasağına karşı Antalya Kışlahan Meydanında saat 15.00’de eylem yaptılar. Eylemde “Hasta Tutsaklar Serbest Bırakılsın” pankartı açıldı.

Eylemde yapılan açıklamada şunlara değinildi: “Bizler TAYAD’lı Aileler olarak evlatlarımızın onurlu sesi olmaya devam ediyoruz. Bizim çocuklarımız emperyalizme ve oligarşiye karşı bağımsızlık mücadelesini sürdürdükleri için tutsak düştüler. Emperyalizmin işbirlikçisi oligarşi, f tipi hapishanelerde tecrit politikası ile evlatlarımızı sessiz bir şekilde katletme politikasını sürdürüyor. Tecrit politikası ile evlatlarımızda kalıcı hastalıklar oluşmaktadır. Hapishanelerden çıkan tabutların sorumlusu AKP iktidarıdır.

Bizler evlatlarımızın onurlu sesi olmaya devam edeceğiz. Tecrit işkencesine karşı içerde, dışarıda mücadele etmeye devam ediyoruz. Şimdi de evlatlarımızın düşüncesini teslim almak için yayın yasağını getirmeye çalışıyorlar. Siz bizim evlatlarımızın, size teslim olduğunu nerde gördünüz.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>