İzmir Güzeltepe’de Akşam Yemeği Buluşması ve Film Gösterimi PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Salı, 21 Ekim 2014 09:48

İzmir Güzeltepe’de Akşam Yemeği Buluşması ve Film Gösterimi

İzmir Halk Cephesinin 2 haftada bir yaptığı yemekli buluşmaya bu hafta da devam edildi. Güzeltepe Ege Kültür Sanat Müzik Derneği’nde akşam yemeği için bir araya gelen 37 kişi, yemek saatine kadar “yaşamın her alanında düzene alternatifler yaratmanın önemi” ve “ABD’nin katil sürüsü IŞİD’in Kobane’de yaptığı katliam üzerine sohbet etti. Saat 17.30’da yemeğe geçildi. Sohbete yemekte devam edildi.

Yemekten sonra, 85 yaşında eski bir özgürlük savaşçısının öğrenme azmini anlatan “İlk Öğretmen” filmi izlendi. Filmin bitiminden sonra kitle, tekrar buluşmak üzere sözleşip dağıldı.

Devamını oku...
 
Yürüyüş Dergisini Halka Ulaştırmaya Gerçekleri Anlatmaya Devam Ediyoruz! PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Salı, 21 Ekim 2014 07:01

Yürüyüş Dergisini Halka Ulaştırmaya Gerçekleri Anlatmaya Devam Ediyoruz!

İzmir’de yürüyüş okurları 16 ve 17.10.2014 tarihlerinde Güzeltepe’de 18.10.2014 tarihinde ise Menemen Asarlık Mahallelerinde Yürüyüş dergisinin tanıtımını yaptı. Halkla yapılan sohbetlerde; Emperyalizmin Ortadoğu’daki katliamları bugün Kobanê’de ABD beslemesi IŞİD’i kullandığı ve ABD ile birliğin Kürt halkına yarar değil daha fazla katliam olarak geri geleceği anlatıldı. Ayrıca Hasan Ferit GEDİK’in Kartal Meydanı’ndaki adalet çadırında 19.10.2014 tarihinde adalet nöbetlerini açlık grevine çevirecekleri anlatıldı.

16 ve 17 Ekim tarihlerinde Güzeltepe’de yapılan tanıtımda 50, 18 Ekim 2014 günü Menemen Asarlık’da yapılan tanıtımda ise 40 adet toplamda ise 90 adet dergi halka ulaştırıldı.

Devamını oku...
 
Dersim'de Liseli Gençlik Tanışma Çayı İçin Bildiri Ve Afiş Çalışması PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Salı, 21 Ekim 2014 06:04

Dersim'de Liseli Gençlik Tanışma Çayı İçin Bildiri Ve Afiş Çalışması

Dersim'de 22 Ekim günü yapılacak olan Liseli gençlik tanışma çayına davet için 20 Ekim günü il merkezinde bulunan Kız meslek, Atatürk ve Sağlık lisesi öğrencilerine öğle arasında bildiri dağıtıldı. 5 kişinin katıldığı bildiri dağıtımında öğrencilere Öğrenci Meclisleri ve 6 Kasım boykotu anlatıldı. 70 el ilanının dağıtıldığı çalışmada 10 adet afiş asıldı.

Devamını oku...
 
Okmeydanı Liseli Gençlik Komitesi Film Gösterimi PDF Yazdır e-Posta
Duyuru
Pazartesi, 20 Ekim 2014 19:33

Okmeydanı Liseli Gençlik Komitesi Film Gösterimi

Film gösterimi ‘KORO’

Liseli gençlik olarak yozlaşmaya karşı yapacağımız film gösteriminde buluşalım.

YER: SİBEL YALÇIN PARKI

SAAT: 17.30

TARİH: 25 EKİM CUMARTESİ

OKMEYDANI LİSELİ GENÇLİK KOMİTESİ

Devamını oku...
 
Adalete Doymak İçin Bir Ay Aç Kalacağız PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazartesi, 20 Ekim 2014 18:12

Halkın Ekmeğidir Adalet

Adalete Doymak İçin Bir Ay Aç Kalacağız

15 Eylül’den bu yana Kartal Meydanı’nda Hasan Ferit Gedik’e adalet için sürdürülen oturma eylemi açlık grevine dönüştürüldü.

Adalet çadırında saat15.00’te toplanan Halk Cepheliler kortejler oluşturularak yürüyüşe geçti. “UYUŞTURUCUYA KARŞI HASAN FERİT İÇİN ADALET İÇİN AÇLIK GREVİNDEYİZ/HALK CEPHESİ” ve Hasan Ferit’in resminin olduğu “HASAN FERİT İÇİN ADALET İSTİYORUZ/HALK CEPHESİ” yazılı pankartlar ile bankalar caddesinden minibüs yoluna çıkıldı ve buradan da çadıra doğru cadde trafiğe kapatılarak yüründü.

VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN DEVAMINI OKUYUNUZ

Devamını oku...
 
Hatay’da Boykot Çalışması PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazartesi, 20 Ekim 2014 18:08

Hatay’da Boykot Çalışması

Hatay’da 19 ve 20 Ekim tarihlerinde Dev-Gençliler tarafından Armutlu Cadde, Elektrik Mahallesi ve Çekmece civarında yazılama yapıldı. Birçok yere ‘DHKP-C’, ‘DEV-GENÇ’, ‘Berkin İçin Adalet İçin 6 Kasımda Boykot Edelim- Liseli Dev – Genç’’ yazılaması yapıldı.

Hatay Dev - Genç

Devamını oku...
 
Hatay’da Öğrenci Meclisleri Toplantısı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazartesi, 20 Ekim 2014 18:05

Hatay’da Öğrenci Meclisleri Toplantısı

20 Ekim günü Hatay’da Öğrenci Meclislerinin İlk toplantısı yapıldı. 12 kişinin katıldığı toplantıda katılan liselilerin ayrı ayrı sorunları tartışıldı, liselerinde yapılacak olan toplantı tarihleri belirlendi. Bir liseli söz alarak Öğrenci Meclisleri olarak bahçe düzenlemesi sorunun da idare ile yaptıkları görüşmeleri ve kazanımları aktardı. Bu toplantıların diğer liselilere de örnek olmasını belirtirken, 6 Kasımdaki boykota kendi okullarında çağrı yapılması kararı alındı.

Hatay Öğrenci Meclisleri

Devamını oku...
 
Antalya Muratpaşa Mahallesinde Umudun Adı Duvarlara Nakşedildi PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazartesi, 20 Ekim 2014 17:33

Antalya Muratpaşa Mahallesinde Umudun Adı Duvarlara Nakşedildi

16.10.2014 tarihinde Antalya Muratpaşa Mahallesinde duvarlara "Cephe, DHKP/C" yazılamaları yapıldı. Umudun adı duvarlara nakşedildi.

Devamını oku...
 
Dersim'de TAYAD Komitesi Hasta Tutsaklar İçin İmza Masası Açtı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazartesi, 20 Ekim 2014 17:24

Dersim'de TAYAD Komitesi Hasta Tutsaklar İçin İmza Masası Açtı

Dersimde Hasta Tutsakların serbest bırakılması için imza masası açılmaya devam ediyor. 20 Ekim günü saat 12.00- 14.30 arası Yeraltı çarşısı üstünde imza masası açan Dersim TAYAD komite hasta tutsakların serbest bırakılması için imza topladı. Stant boyunca sesli ajitasyon çekilirken masada Yürüyüş, Tavır dergileri, tutsak ürünleri ve kitaplar sergilendi. Toplam 200 imzanın toplandığı masada dergi, kitap ve tutsak ürünler de alındı. Halka çağrılar yapılırken Dersim'de 23 Ekim günü saat 17.00 Hasta Tutsaklar İçin yapılacak eyleme tüm halk davet edildi.

DERSİM TAYAD KOMİTE

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>