Avcılar’da Dergi Dağıtımı Sürüyor PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazar, 25 Ocak 2015 21:04

Avcılar’da Dergi Dağıtımı Sürüyor

Avcılar Marmara Caddesi yürüyüş yolunda masa açıldı. 7 Halk Cephelinin katıldı dağıtımda 39 Yürüyüş Dergisi 3 tane takvim ve 2 tane On Beşinde Bir Fidan Umudun Çocuğu Berkin Elvan kitabı halka ulaştırıldı. Saat 14.00 de başlayan çalışma 16.30 bitirildi.

Devamını oku...
 
Adaleti Biz Sağlayacağız! PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazar, 25 Ocak 2015 20:54

Adaleti Biz Sağlayacağız!

Dersim Hozat'ta Ali İsmail Korkmaz davasında katillere verilen cezalar yürüyüş ve açıklamayla protesto edildi.

13 Ocak saat 17.00'de aralarında Halk Cephesi’nin de olduğu kurumların çağrısı ile Remar Market önünde toplanan kitle önde "Adalet Saraylarda Değil Sokaklarda" pankartı ve meşalelerle yürüyüşe başladı. “Ali İsmail Korkmaz Ölümsüzdür, Gezi Şehitleri Ölümsüzdür, Devrim Şehitleri Ölümsüzdür, Katil Devlet Hesap Verecek, Yaşasın Halkın Adaleti, Ne İstiyoruz? Adalet! Kim İçin? Halk İçin! Vermeyecekler Alacağız Halkız Haklıyız Kazanacağız, Faşizme Karşı Omuz Omuza, Taksim de Düşene Döğüşene Bin Selam" sloganları ile yürüyen kitle Cumhuriyet alanına yürüdü. Burada yapılan açıklamada Ali İsmail Korkmaz davasında verilen ödül gibi cezalar anlatılarak katilerden hesap sormak için adalet mücadelesinin büyütülmesi gerektiği anlatıldı.

Devamını oku...
 
Dersim'de Yozlaşmaya, Uyuşturucuya, Fuhuşa Karşı Mücadeleyi Büyüteceğiz! PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazar, 25 Ocak 2015 20:46

Dersim'de Yozlaşmaya, Uyuşturucuya, Fuhuşa Karşı Mücadeleyi Büyüteceğiz!

Halk Cepheliler 25 Ocak günü Dersim'de Yeni Mahalle’nin bir bölgesinde yozlaşmaya, uyuşturucuya karşı kampanya çerçevesinde tek tek evleri gezip evlere misafir oldular. 3 grup oluşturarak yapılan çalışmada gidilen evlerde yozlaşmaya ve uyuşturucuya karşı mücadele ve mahallede yaşanan sorunlarla Halk meclisleri ve Halk komiteleri ile ilgili sohbet edildi. Gidilen evlerde halkın ilgisi ve misafirperverliği iyiydi. Çaylar içildi ve öneriler istendi. 2 saat süren ve 14 aile ile yapılan çalışma sonrası değerlendirme yapıldı. Halkın günlük yaşamındaki durumu, yoksulluk, yozlaşma ve uyuşturucu bu çalışma ile daha net görüldü değerlendirilmesi yapıldı. Yozlaşmaya ve uyuşturucuya karşı mücadelenin daha da büyütülmesin önemi paylaşıldı.

Devamını oku...
 
Devrimci Gençlik Sanat Okulunda Dersler Başladı! PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazar, 25 Ocak 2015 17:45

Devrimci Gençlik Sanat Okulunda Dersler Başladı!

Devrimci Gençlik Sanat Okulunda 4 haftadır koro dersleri devam ediyor. Her Pazar saat 13.00 de başlayan koro dersleri için Grup Yorum kayıt almaya devam ediyor. Tüm gençleri liseli ve üniversitelileri Grup Yorum Dev-Genç korosuna çağırıyor.

ADRES: Dönence sok. No:25 Hacıosman/Sarıyer

TEL: 0539 512 74 88

Devamını oku...
 
Mersin’de Yürüyüş Dergisi Dağıtımı Sürüyor PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazar, 25 Ocak 2015 17:40

Mersin’de Yürüyüş Dergisi Dağıtımı Sürüyor

Mersin'de umudun sesi Yürüyüş Dergisi halka ulaştırılmaya devam ediyor. 25 Ocak pazar günü Tarsus'un Musalla Mahallesi’nde 3 Halk Cephelinin bir buçuk saatlik çalışmasında 40 dergi halka ulaştırıldı.

Devamını oku...
 
Dersim'de Yürüyüş Dergisi Dağıtımı PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazar, 25 Ocak 2015 17:35

Dersim'de Yürüyüş Dergisi Dağıtımı

Dersim'de Halk Cepheliler 20-24 Ocak tarihlerinde gerçeğin sesi Yürüyüş Dergisi’nin 452.sayısının dağıtımını yaptılar.

Ovacık ve köylerinde 100, Hozat ve köylerinde 150, Dersim merkez ve köylerinde 500 olmak üzere toplamda 750 Yürüyüş Dergisi halka ulaştırıldı. Her hafta gerçeğin sesi Yürüyüş Dergisini Dersim halkına ulaştırmaya devam edecek umudu büyüteceğiz.

Devamını oku...
 
PSAKD Sultangazi Şubesi Gazi Şehitleri Cemevinde Kahvaltı Verildi PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazar, 25 Ocak 2015 16:01

PSAKD Sultangazi Şubesi Gazi Şehitleri Cemevinde Kahvaltı Verildi

Şehitlerimiz, mücadele ettiği değerler uğruna ömürlerini vermişlerdir. Onlar bugün  verdiğimiz mücadelede yolumuzu aydınlatır ve bize güç verirler.

Bağımsız, demokratik, sosyalist Türkiye’yi yaratmak, şehitlerimize ve halkımıza sözümüzdür diyerek şehit ailelerine kahvaltı verildi. 12 Mart’ta “hedef karakol” diyen Ali Haydar Çakmak’ın babasından, Eyüp Samur’un annesine kadar 14 şehidimizin ailesi kahvaltıya katıldı. Aileler şehitlerini temsilen karanfillerle karşılandı. Kahvaltıdan sonra gelen ailelerle muhabbet edildi. İlk olarak sözü gelen ailelere verildi.

Devamını oku...
 
Gözaltı Terörü Şişli’de Sürüyor PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazar, 25 Ocak 2015 15:27

Gözaltı Terörü Şişli’de Sürüyor

AKP’nin baskıları artmaya devam ediyor. Son günlerde Halk Cephesi’nin düzenlediği her eylemde polis saldırısı eksik olmuyor. 25 Ocak günü Şişli Camisi önünde toplanıp AKP Şişli İçe Teşkilatı’na yürümek isteyen Halk Cepheliler gözaltına alındılar. Saat 14.30’da bir araya gelen Halk Cepheliler Cizre’de yaşanan zulümlere karşı pankartlarını açtılar. Beyaz kefenlerin giyilmesiyle çok geçmeden polisler Halk Cephelilere dağılmaları için anons geçmeye başladı. Halk Cepheliler ise Cizre’de katledilen halkın evlatlarının sahipsiz olmadığını göstermek için polis anonslarına aldırış etmediler. Ardından polisler vahşice saldırmaya başladılar. Bu saldırıda toplamda 13 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Haseki Hastanesi’ne götürüldü. Gözaltına alınanların isimleri;

Devamını oku...
 
24 Saat Kamera ve Cam Kafeslerle Devrimci Tutsakları Teslim Alamazsınız! PDF Yazdır e-Posta
Türkiye
Pazar, 25 Ocak 2015 14:33

24 Saat Kamera ve Cam Kafeslerle Devrimci Tutsakları Teslim Alamazsınız!

19-22 Aralık 2000’de 28 devrimci tutsağın diri diri yakılarak katledilmesiyle F tipi hapishanelere götürülen devrimcilere hapishanelerde baskı hala devam ediyor.

2002 yılından itibaren AKP iktidarı tarafından tecritin her geçen gün arttırılmaya çalışıldığı hapishanelerde 2013 yılından itibaren hücrelere, havalandırmaya takılan kameralar ile tutsaklar 24 saat izlenilmekte, avukat görüş yerlerinin ise cam duvarlarla çevrilmesiyle avukat-müvekkil mahremiyeti yok sayılmaktadır.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>