Ana sayfa

Eylem takvimi

Bursa’da Liselilerin Çadırı 5. Gününde Sürüyor PDF Yazdır e-Posta
Anadolu İlleri - Anadolu İlleri
Pazartesi, 08 Eylül 2014 17:14

Bursa Teleferik Mahallesinde, Yozlaşmaya Karşı Kampanya Ve Öğrencilerin Eğitim Sorunlarına Çözüm İçin Açılan Liseli Çadırı Yağan Yağmura Rağmen 5. Gününde Devam Ediyor

3. GÜN

3. gün açılan masada ve mahallede gezilerek anket çalışması yapıldı.  Mahalle gençleri ve ailelerle yozlaşma üzerine ve okullarda yaşanılan eğitim sorunlarıyla ilgili sohbet sırasında mahallede birçok gencin uyuşturucu kullandığını ve arkadaşlarının bonzai kullandığını ve son zamanlar yaygınlaştığını mahallede bu durumu herkesin bildiğini söylediler. Akşam saat 20,00 teleferik halk sahnesinde mahallenin çocukların seçip söyleyeceği türkü yarışması etkinliği yapıldı. Bursa Haklar Derneği müzik grubu “Grup Yarın’ın” eşlik ettiği türkü yarışması sonrası ‘yarın’ bir müzik dinletisi yaparak halkın türkülerini seslendirdi.

4. GÜN

Havanın yağışına aldırış etmeden programa devam edilen liseli çadırında gün içinde mahalle gençleri ile toplanılarak öğrenci meclisleri, genel sorunlar ve yozlaşma ile ilgili sohbet edildi. Yapılan sohbetlerde çadırı hiç yalnız bırakmayan mahalle çocuklarına çadır ve devrimciler hakkında düşünceleri sorulması üzerine, “Halk Cephesinin bizim için yaptığı etkinliklere çok severek katılıyorum ve seviyoruz ve mahallede kurum açılsın başka bir şey istemiyorum. Devrimciler uyuşturucu ve karşı ve her zaman herkesin vazgeçmesi için eylemler yapıyorlar, Devrimciler bizim için herkes için mücadeleye devam ediyor. Berkin için soma için eylem yaparlar, devrimciler savaş yapar savaşarak uyuşturucuya karşı gelirler. Polisler bir şey yapmaz göz göre göre okullarda uyuşturucu satılır” diyerek düşünceleri paylaştılar.

Bookmark and Share Ana sayfa