Ana sayfa

Eylem takvimi

Birde şu haberi okuyun

Londra’da 48. Halk Toplantısı Yapıldı PDF Yazdır e-Posta
haberler - Dünya
Pazartesi, 03 Ağustos 2015 10:14

Haftalık halk toplantımız yine kahvaltıyla başladı. Kısaca ülkede ve dünyada yaşanan, halk düşmanlarının saldırıları ve halkların direnişi anlatıldı. Kafa sayısıyla belirlenen fiziksel güç değil, ideolojik ve siyasi güç ve kararlılıktadır halkların kurtuluşu. Kartlarımız elden ele geçerek okundu.

Düşmanın fiziksel imhanın yanında ideolojisine göre saldırıp yalanlara bir taş bir kaç iş yapmak istiyor. En son kukla Davutoğlunun IŞID, PKK VE DHKPC’yi aynı yere koyup operasyon yaptık demesi, yine geleneklerimizi kararlılıkla devam ettiren, şehitlerimizi düşmana el değdirmeden kendi devrimci geleneklerimize göre irade savaşında yine alnımızın akıyla çıkmamız anlatıldı.
DHKC’nın 453 ve 454. Sayılı açıklamaları okundu. “Emperyalizme Uşaklığınızı Yalanlarla,Terör Demagojileri İle Pisliklerinizi Üzerimize Atarak Meşrulaştıramazsınız! “Teröre Karşı Mücadele” Demagojisi İle Amerikan İşbirlikçiliğinin ve Halka Karşı Uygulanan Faşist Terörün Üstünü Örtemezsiniz!” yazısı okundu. Ardından; 80 Saatlik Direnişi Yaşayanlar Anlatıyor: HER ANİ EYLEM OLAN 80 SAATLİK DİRENİŞ... ve FEDA, VEFA, BAĞLILIK VE DİRENİŞ VARDI!” yazıları okundu.
Söz almak isteyen söz alarak yazılarda ne anladıklarını kendi yorumlarıyla anlattılar.
Bağcılarda Karanfilleşen, şehidimiz Günay Özarslan’ın ablası geldi. Türkiye’ye gidip Günayımızı uğurlayıp gelmişti. Sımsıkı kucaklaştık göz yaşlarımızı içimize, öfkemizi düşmana akıtarak. Gazi direnişini anlattı, gözlerinde inanç, dilinde Günayımız ve yoldaslari, yüreğinde eskimeyecek acıyla...
Açlık Grevi Direnişinde olan, Özgür tutsağımız Steve için yayılarak süren kampanyamız anlatıldı. Her Cumartesi toplu halde Londra’nın merkezinde yapılan bildiri dağıtımı ve her çarşamba faşist Türkiye elçiliği protestosu dışında yeni protesto kararları alındı.
6 ve 7 Ağustos sabah saat 10’dan akşam 17:00’a kadar başbakanlık önünde çadır açılacak, bildiri dağıtılacak,
7 Ağustos Cuma günü Manör House “Steve için Adalet İstiyoruz” çadırı açılacak. 3 günlük açlık gerevi yapılacak.
9 Ağustos Pazar günü çadır’da şehidimiz Günay Özarslan için anma yapılacak.
Tüm emekçi halklarımızı protestolarımıza katılmaya “Steve için Adalet istiyoruz”kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz.
İngiltere Yürüyüş Dergisi Temsilciliği
2 Ağustos 2015