Ana sayfa

Eylem takvimi

Birde şu haberi okuyun

Viyana'da Stephen Kaczynski'ye Özgürlük Eylemi PDF Yazdır e-Posta
haberler - Dünya
Cumartesi, 15 Ağustos 2015 14:05

Viyana'da Stephen Kaczynski'ye Özgürlük Eylemi
13 Ağustos Perşembe günü Viyana'nın meşhur alış veriş caddesi 'Mariahilfer Strasse' üzerinde "Stephen Kazcynski'ye Özgürlük" talebi haykırıldı.
Halk Cephelilerin, Uluslararası Tecritle Mücadele Platformu ve bazı Avusturyalı ve İranlı grupların da katıldığı eylemde öncellikle Stephen Kaczynski'nin Maltepe 3 No’lu L Tipi hapishanesinde sansür ve tecrite karşı sürdürdüğü ve zaferle sonuçlanan açlık grevi direnişi anlatıldı.. Ardından tutuklanması ve hakkında AKP'nin kontra basınında çıkan iftira haberleri de anlatıldı.
Ayrıca Almanca ve İngilizce konuşmalar ve duvara asılan yazılarla aylardan beri artık günlük haline gelen Kürt halkına ve devrimcilere yönelik toplu gözaltı saldırıları ve infaz politikalarından bahsedildi ve AKP'nin emperyalizmin onayla Silopi ve Ağrı'da gerçekleştirdiği katliamlar dışında Günay Özarslan'ın infaz edildiği anlatıldı.
Üzerinde kart postal bulunan bildiri dağıtıldı ve yoldan geçen bazı insanlar daha fazla bilgi için bildiri istedi ve Stephen'le dayanışmayı ifade ettikten sonra kendisine kart postal yollayacaklarını belirttiler.
Eylemin sonunda Stephen Kaczynski'nin tutuklanmasıyla Uluslararası Dayanışma kriminalize edilmek istendiği vurgulandı.
Kübalı 5'lere Özgürlük Komitesinden bir sözcü eylemde, Stephen'in enternasyonalist olduğu ve aynı zamanda Kübalı 5'lere de sahip çıktığına hatırlattı ve Stephen'in Aralık 2015'e kadar ABD'de tutsak bulunan Kübalı 5'ler için Viyana'da yapılan bir eylemde Fernando Gonzales'in resmi tutan bir fotoğraftan bahsetti. 'Bizim de Stephen Kaczynski'ye sahip çıkmamız gerekiyor şimdi' dedi
Şimdi bizler "Stephen Kaczynski'ye Özgürlük" İstiyoruz!
Dayanışma tüm silahlardan en güçlüsüdür...  Kullanalım!
STEPHEN KACZYNSKİ DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!
T.C. Adalet Bakanlığı
Tel: 0090 312 417 77 70
Faks: 0090 312 419 33 70
E-Mail: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Adres: 06659 KIZILAY / ANKARA
Bir imza da sen ver:
http://chn.ge/1D0zCra
Stephen'i mektupsuz bırakmayalım:
Stephen Kaczynski
Maltepe 3 Nolu L Tipi Hapishanesi
F6a-3
İstanbul