Ana sayfa

Eylem takvimi

Mersin Halk Cephesi Açıklama PDF Yazdır e-Posta
Duyuru - Duyuru
Cumartesi, 22 Ağustos 2015 07:31

Mersin'de gözaltına alınan Halk Cepheliler savcılığa ifadeye dahi çıkarılmadan “savcı hiçbirinizin yüzünü görmek istemiyor” gibi hiçbir dayanağı olmayan bir ifadeyle tutuklama istemiyle mahkemeye çıkarıldılar. Saatler süren davanın karar aşamasında bilgisayar sistemleri bozuk denilerek arkadaşlarımız keyfi bir şekilde bekletildi. İhbar dahi olmadan baskın yapıldığı defalarca kez hem AKP'nin eli kanlı polisleri hem de avukatlar tarafından belirtildi.

Saat 21.00 sularında serbest bırakılan Halk Cepheli arkadaşlarımızla beraber tutuklu yargılanan arkadaşlarımızın adliyeden çıkarılmasını bekledik. Bekleme süresine AKP'nin katil polisleri akreplerle sürekli tacizde bulundu. Ve çevrede bulunan halkla birlikte Halk Cephelilerin gözünü korkutmak için çabaladı. Tutuklu yargılanan arkadaşlarımız evrak işlemlerinin bitmesine rağmen katil sürülerinin inisiyatifine bırakılarak yaklaşık bir buçuk saat adliyeden çıkarılmayı beklediler. Tutuklanan çocukları ailelerinin görmesine bile izin vermeyen polislerin halkın adaletinden ne kadar çok korktukları bir kez daha görüldü.  Ve Halk Cepheliler eli kanlı polislere halkın adaletinden kaçamayacaklarını bir kez daha gösterdiler. Serbest bırakılan arkadaşlarımızın ikisinin kolu alçıda ve yürüyemeyecek durumdaydı. Ve çevik otobüsü ve gözaltı aracında kadın arkadaşlarımıza erkek çevik kuvvet polisleri tarafından hem sözlü hem de fiziksel taciz uygulanmıştır.
Tutuklananlar: Elif Kaya, Nurhan Yılmaz, Naciye Yavuz, Seval Aracı, Rojda Yalınkılıç, Dursun Göktaş, Hasan Farsak,Vedat Aktemur, Ali Asker Durgun, Garip Polat
Serbest bırakılanlar: Aysun Kaşdaş, Zeynal Danacı,Yakup Aslan,Mehmet Alkurt, Hüseyin kütük, İbrahim Karaca, Uğur Kan, Deniz Özçelik.
BEDEL ÖDEDİK BEDEL ÖDETECEĞİZ
İŞKENCELER GÖZALTILAR TUTUKLAMALAR BİZİ YILDIRAMAZ
YAŞASIN HALKIN ADALETİ
Mersin Halk Cephesi