Ana sayfa

Eylem takvimi

Birde şu haberi okuyun

Bugün Direnişin 45.Günü Oya Baydak İşi, Ekmeği, Onuru İçin Patron Sendikacılarına Karşı Direniyor PDF Yazdır e-Posta
haberler - Türkiye
Cumartesi, 22 Ağustos 2015 13:50

Bugün direnişin 39.günü.

Bugün Maltepe belediyesi işçileriyle buluşmamız var. Sabah erken saatte kalkıp kahvaltı vs. sonrası direniş çadırımızın üstündeki direniş günü yazımızı yeniledik ve yola çıktık.

Maltepe belediyesi temizlik işleri müdürlüğü kapısında durdurulduk. Ne için geldiğimizi anlattık. Görevli, amirini çağırdı. Amir ilgi gösterdi ancak içeri giremeyeceğimizi önceden haberlerinin olmadığını söyledi. Bizde işçi arkadaşlarla görüşmek istediğimizi DİSK önünde bize yapılan linçi patron sendikacılığının geldiği son durumu ce bu sarı sendikacıların maltepe belediyesi taşeron işçilerininde örgütlenme bahanesiyle belediye başkanına satacaklarını söyledik.

Giriş çıkış yapan tüm temizlik işçilerine bildiri dağıttık. Kendilerine DİSK önünde yaşananları anlattık. Bu zihniyetin yani sarı sendika ve onların yöneticileri olan linççi sendika baronlarının bize uyguladıkları zulüm ve düşmanca davranışın maltepe belediyesi işçilerinde layık görüldüğünü anlattık.

Ve günler hızla akıp geçiyor. Ama dolu dolu. Her başlayan yeni gün yeni umutlar getiriyor.

Tuzla da ve Silivri de yeni direnişler başladı. DİH li arkadaşlarımız bir yandanda bu direnişlere yetişmeye, dayanışma örgütlemeye çalışıyorlar.

Tuzla daki işçi arkadaşlar fabrika işçileri ve öğrendiğimiz kadarıyla 3 aylık maaşlarını alamadıkları için fabrika bahçesinde direniyorlarmış.

Silivri de ise CHP li Silivri belediyesinde işten atıl 4 kadrolu işçi “işimizi, ekmeğimizi geri istiyoruz “İşçiyiz haklıyız kazanacağız” diyerek direniş çadılarını kurup direnişe başlamışlar.

Hafta sonu bu işçi arkadaşlarımızı ziyarete gidip yanlarında olduğumuzu hissettireceğiz. “

 

ALİ-OYA BAYDAK