Ana sayfa

Eylem takvimi

Birde şu haberi okuyun

Direnişler Çoğalıyor! Çünkü Her Yerde Haksızlık Her Yerde Adaletsizlik Var! PDF Yazdır e-Posta
haberler - Türkiye
Cumartesi, 22 Ağustos 2015 19:09

TUZLA DA “TAMSAN KLİMA FABRİKASI” İŞÇİLERİ DİRENİŞE BAŞLADI

Tuzla Organize sanayi sitesinde bulunan PAM-SAN klima fabrikasında, aylardır maaşlarını alamayan işçilerin başatmış olduğu direniş devam ediyor.

Patronların işçi maaşlarını ödememesi üzerine direnişe başlayan işçileri, patron sürekli oyalayarak fabrikadaki malları kaçırma girişimine karşın işçiler fabrika önünde bekleyerek fabrikaya mal giriş çıkışını engellemişlerdir.40 işçinin yürüttüğü direniş fabrikada oturma eylemi biçiminde devam ediyor.

21 Ağustos Cuma günü öğleden sonra DİH adına da fabrikaya gidilerek işçilere bir dayanışma ziyareti gerçekleştirildi. Direnişdeki işçilerle sohbet edildi. İşçiler direnişte kararlı olduklarını ve haklarını alıncaya kadar mücadeleye devam edeceklerini söylediler.DİH sözcüsü ise ülkemizde hak almanın tek yolunun mücadeleden geçtiğini ve kazananın her zaman için direnenler olduğunu anlattılar.İşçi direnişlerinden örnekler verilerek devam edilen sohbet eylemlerin nasıl büyütülerek ses getireceği konusunda öneriler sunulmasıyla devam etti.DİH sözcüsü direnen işçilere desteklerinin devam edeceğini belirterek, ziyaretlerinin devam edeceğini söyledi.Dayanışma ziyareti 2 saat sürdü.