Esenler Halk Cephesi Açıklama PDF Yazdır e-Posta
Aciklamalar - Aciklamalar
Perşembe, 20 Ağustos 2015 09:00

Halkımızı aç-yoksul bırakıp ülkemizi soyup satanlardan hesap sormaya devam edeceğiz! ‘’Adalet istiyoruz alacağız! Adaleti biz sağlayacağız !’’ diyor,dediğimizi yapıyoruz.
Şehitlerimizi nasıl koruyup karşılaştığımız her  türlü engellemelere, gördüğümüz işkence ve yeni şehitlerimiz uğruna onları vasiyetlerine uygun onbinlerce kitlemizle ölümsüzlüğe uğurladıysak, bugün vatan emniyet işkence merkezinde hala işkence görmekte olan yoldaşlarımızın başına gelebilecek zararın da hesabını sorarız! Savaşı siz başlattınız, biz büyütüyoruz!
Katil devlet halka saldırmaktan, halkı kendine karşı hedef haline getirmekten vazgeç! İki gün önce henüz 15 yaşında Fırat Elma adlı çocuğumuzun terörist diye polis kurşunlarıyla katledildiği bir Türkiye faşizmini yaşıyoruz.14 yaşındaki Berkin için de terörist demiştiniz. Halkın savaşçıları ‘’Anadolu’nun en Büyük Adalet Sarayı’’nda   savcının odasını parti bayraklarıyla donatarak saatlerce hesap sorup kendilerini ‘’adalet için’’feda etmişlerdi unutmuyorsunuz değil mi? Unutmayın… Halkımız unutmadı siz de unutmayın! Siz hiç unutmayın, silahlarınıza sıkı sıkı sarılın her an her hangi bir yerlerden çıkıp burnunuzun ucunda beyninizde patlayabiliriz. Bekleyin… Tek başına da gelsek aynı korkuyu yaşamaya mahkûm kalacaksınız.
Seçim-koalisyon derdine düşmüş faşist devletin umrunda mı henüz yine çok yakın zamanda katlettikleri 32 gencimiz? Elinde silahı olmamasına rağmen taşlarla direnen  savaşçımız Hatice Aşık’a  kurşunlar yağdıran zavallılar, daha öteye gidememenin acizliğiyle boğuşuyorsunuz.
Öldürdüğünüz her yoksul halkımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin bedelini ödemeye devam  edeceksiniz!
YAŞASIN HALKIN ADALETİ
HALKIN SAVAŞÇILARI ONURUMUZDUR
ESENLER HALK CEPHESİ