Küçük Armutlu Mahallesinde Polis Baskın Arama Bahanesiyle Yine Terör Estirdi PDF Yazdır e-Posta
Aciklamalar - Aciklamalar
Perşembe, 20 Ağustos 2015 17:32

Küçük Armutlu Mahallesinde Polis Baskın Arama Bahanesiyle Yine Terör Estirdi

Küçük Armutlu Mahallesi polisin yaptığı baskınlara karşı aşılandı. Küçük Armutlu Mahallesi artık her ay basılır oldu. Her baskında bilinen evler talan ediliyor. İnsanların başlarına uzun namlulu silahlar doğrultuluyor.  Halka, evlere basılan insanlara hiç bir gerekçe gösterilmiyor.  Küçük Armutlu söz konusu olduğunda iktidar keyfiyet ve fütursuzlukta sınır tanımıyor.

Baskınlar konusunda halkın bize anlattığı bilgiler ve gözlemlerimiz şöyle,

20.08.2015 günü sabaha karşı 3.30 sularında Sarıyer Küçük Armutlu mahallesine  hava destekli , helikopter ve yüzlerce polisle operasyon yapılmıştır.. Polis mahalledeki 17 farklı adresi basmış, evlere girerken yüzlerine maske takan polisler, kalkanlarla kendilerini koruyarak ve olağanüstü bir durum varmış gibi halka yalan yanlış bilgiler vermişlerdir. Kimi eve bomba ve silah olduğunu söyleyerek kimi eve de bir şahsı aradıklarını söyleyerek girmiştir.
Halkın mühendis mimarlarının çalışma alanını basan polisler, kapı numarasının olmadığını söyleyerek kendi elleriyle kapıya numara yazmış ayrıca “ TC polis “ ve 5 defa “polis” yazmıştır. İçeriye girerek iki odanın camlarını kırmış, dış kapı kırılmış, afişler ve mektuplar yırtılmış ve dağıtılmıştır. Halk Bahçesinde kullanılmak üzere çuvalda duran tohumlar dahi dağıtılmıştır. Evin her yeri polislerce alt üst edilmiştir.
Başka adreste dış kapı dahil toplam 10 kapı (evin iç kapıları) polis tarafından kırılmış, tuvalet kapıları tekmelenerek kasti olarak her yer dağıtılmıştır. Üstelik baskın sırasında evde kimse bulunmadığını bilmesine rağmen bu hareketlerde bulunulmuştur.
Bir başka adreste polisle tartışmaya giren Hakan ADIYAMAN isimli mahalleli gözaltına alınmış, evdeki bir kalem pile polis tarafından el koyması üzerine tepki görünce bu pilin bomba yapımında kullanılabileceği ihtimaliyle aldıklarını belirtmişlerdir.
Diğer adreslerde ise hiçbir açıklama yapmadan ve evdekilere  hakaret ederek giren polis, bazı adreslerde kapının açılmasını dahi beklemeden koçbaşlarıyla kapıları kırmıştır.
Yukarıda ki uygulamalar Küçük Armutlu Mahallesi ile sınırlı kalmayacaktır. AKP'nin krizi büyüdükçe her yoksul mahalle benzer uygulamalarla karşı karşıya kalacaktır. Bu nedenle Küçük Armutlu halkının yanında olalım, Halkın Mimar Mühendislerinin yanında olalım.

Biz Birlikte Oldukça Güçlü Olacağız. Güçlü Olacağız.
HALKIN HUKUK BÜROSU
HALKIN HUKUK BÜROSU
Gürsel Mah. Kumlu Sok. No:13/10
Kâğıthane/İSTANBUL
Tel/Faks 0212 296 31 59
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

AÇIKLAMA NO: 439  
20.08.2015