Ana sayfa

Eylem takvimi

Birde şu haberi okuyun

Londra - Steve için Adalet İstiyoruz Talebimizi Duymayan Kalmayacak PDF Yazdır e-Posta
haberler - Dünya
Pazartesi, 03 Ağustos 2015 10:28
2 Nisan’dan beri tutuklu olan ve tecrit koşullarında olduğu için Açlık Grevi Direnişinde olan yoldaşımız Steve için bulunduğumuz her yerde adalet talebimizi haykırmaya devam ediyoruz.
Londra’da,  iskoçya’da, Birmingham’da, Edinburg’da, Belfast’ta Dublinde... her kes Steve Adalet diye faşist devleti teşhir ediyor.
Steve Özgürlük Komitesi olarak 1 Ağustos Cumartesi Londra’nın merkezinde toplu bildiri dağıtımı yapıldı. Turistlerin de yoğun olduğu Piccadily Circus, Leicester square, Trafalgar Square, parlemento binasından Thames Nehri kıyısına kadar haykırdık adalet talebimizi. Grup Yorum şarkıları ve marşları eşliğinde Steve Özgürlük yazan tişörtlerimizle binlerce kişiye seslendik.
Başbakanlık önüne gelindiğinde Afrikalıların kurduğu, Afrika’ya yapılan ambargoyu ve işgali protesto çadırı ziyaret edildi.  Steve’i, direnişini ve faşist devletin ırkçı, katliamcılığı analtıldı kısaca. Birlikte slogan attıldı ortak düşmana karşı.
Cuma günü organize ettikleri kitlesel yürüyüşe katılacağımızı bildirerek iletişim bilgilerimizi alıp vererek ayrıldık.
Yaklaşık 2000 bildirinin dağıtıldığı, 12 kişinin katıldığı bildiri dağıtımı boyunca ingilizce sloganlat atıldı bildiri okundu ve kısa konuşmalar yapıldı.
Steve Faşizmin Elinden Çekip Alacağız
İngiltere Yürüyüş Dergisi Temsilciliği
2 Ağustos 2015