Ana sayfa

Eylem takvimi

Birde şu haberi okuyun

Londra’da Adalet Çadırında Günay Özarslan İçin Anma Yapıldı PDF Yazdır e-Posta
haberler - Dünya
Pazartesi, 10 Ağustos 2015 06:41

Londra’da Adalet Çadırında Günay Özarslan İçin Anma Yapıldı
8 Ağustos Cumartesi (dün) açılan “Steve için Adalet İstiyoruz” çadırında bu gün anma yapıldı.
Adalet Çadırımızın akşamdan kalma eksiklikleri de tamamlanarak, bayraklarımız pankartlarımız, yayınlarımızın olduğu stantta yerini alınca çadırımız kızıla boyandı. Şehidimiz için hazırladığımız özel bir köşeyle Kürt kızı Günay adalet çadırımızın misafiri oldu.
Çadırımızın ikinci gününde Bağcılarda karanfilleşen Günay Özarslan için ablasının da katıldığı anma programı saat 18.00’da başladı. Kısa bir konuşmadan sonra Günay’ımız, dünyada ve ülkemizde bağımsızlık, özgürlük ve adalet uğruna şehit düşenlerimiz için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Yürüyüş Dergisinden Günay Özarslan için yazılan yazı okundu. Ve Tavır dergisinden “Gazi’yi Güzelleyenlere... Günay’a... Umudu Hep Ayakta Tutanlara... ” okunan yazıdan sonra Günay için yazılan bir şiir okundu. Yazıyı ve şiiri Şehitlerimizden Bülent Dilin’in ablası ve Ayten Korkulu’nun abisi okudu. Okurlarken, bacı acısıyla nasıl yaşanacağını ve düşmana duyulan öfkemizin hiç bitmeyeceğini anlatır gibiydiler Sanki Günay’ımızın ablasına.
Günay için onun sevdiği türküleri ve Grup Yorum marşlarını şarkılarını haykırmak vardı sırada. Özellikle “Bir Uzun Havadır Şu Munzur Dağı” söylendiğinde Günay’ın ablasının gözpınarları taşıverdi yanaklarından aşağı usulca. “Anaların Öfkesi Katilleri Boğacak” sloganı tamamladı Munzur dağına ulaşan anaların çığlıklarını. Daha sonra “Haklıyız Kazanacağız” marşıyla hüznümüz hesap sorma ve kazanacağımız inancına dönüştü bir anda… “Bize Ölüm Yok “ marşı ayakta söylendi “Günay Özarslan Ölümsüzdür, Günay’ın Hesabı Sorulacak, Devrim Şehitleri Ölümsüzdür ” sloganıyla anma sona erdi.
14 Tavır, 7 CD ve 13 Yürüyüş Dergisi verildi. Anmadan sonra sohbet geç saatlere kadar devam etti.
İngiltere Yürüyüş Dergisi Temsilciliği