Ana sayfa

Eylem takvimi

Birde şu haberi okuyun

Viyana Pasaport Bölge Müdürlüğü Önünde Basın Açıklaması Yapılacak PDF Yazdır e-Posta
haberler - Türkiye
Çarşamba, 26 Ağustos 2015 06:48

Viyana Pasaport Bölge Müdürlüğü Önünde Basın Açıklaması Yapılacak
2009’dan beri Avusturya’da iltica pasaportlu olarak yaşamaktayım. Pasaportumun süresi dolunca yenilenmedi. Başvuru ve itirazlarıma rağmen sonuç değişmedi. Bu nedenle pasaportum ve seyahat özgürlüğümü geri almak için, 21 Ağustos 2015 tarihinde Viyana Pasaport Bölge Müdürlüğü önündeeylemdeyim.
Yabancı uyruklu gençlere sesleniyorum; ırkçılığa, ayrımcılığa ve yabancı düşmanlığına karşı mücadelemdeyanımda olun! Tüm kadınlara sesleniyorum; dünyanın neresinde olursak olalım ikinciplana itilmeye ve devlet tarafından mağdur edilmeye karşı biraraya gelelim! Avrupa'da doğan kardeşlerime sesleniyorum; bireyciliğe ve yozlaşmaya karşı kendi kültürümüzle yaşama talebim deyanım da olun! Tüm ilticacılara sesleniyorum; Avusturya'da ilk kez şahsıma yapılanbu uygulamayla kazanılmış hakkım elimden alınmak isteniyor. Benim üzerimden böyle bir karar çıkarsa emsal teşkiledecek ve ben den sonra başka insanların da kazanılmış hakları geri alınacaktır!
Yaşadığım haksızlığı ve son 6 aylık süreci anlatmak için, yapacağım basın açıklamasına tüm duyar lı insanları davet ediyorum.
Pasaportumu ve seyahat özgürlüğümü geri alana kadar, direnişimi sürdüreceğim. Bu haksızlığa karşı yanımda olun! Bu dava benim, sizin, hepimizin! Haklarımızı geri almak için gelinbirlikte mücadele edelim, direnelim, kazanalım!

YER    : Pasaport Bölge Müdürlüğü önü (Wasagasse/Berggasse köşesi, 1090 Viyana)
TARİH    : 28.08.2015 (Cuma)
SAAT     : 16.30 – 18.00


İltica, Bahşedilen Değil Dünya Halklarının Kanıyla-Canıyla Kazandığı Bir Haktır, Gasp Edilemez!
Derhal Mağduriyetimi Sonlandırın ve Hakkım Olan Pasaportu Geri Verin!