Ana sayfa

Eylem takvimi

Birde şu haberi okuyun

Anadolu Fedarasyonu Olarak Çağrımızdır PDF Yazdır e-Posta
haberler - Türkiye
Çarşamba, 26 Ağustos 2015 08:08

Anadolu Fedarasyonu Olarak Çağrımızdır
Dünyadaki Tüm Devrimciler, Demokratlar,Tüm Dünya Halkları,
Avrupa’da giderek açıkça ‘’Hak ve Özgürlüklere’’yapılan saldırılar devam ediyor.
Ülkeler işgal ediliyor, halklar işgalciler tarafından vatanlarından göçe zorlanarak elkapılarında yaşamak zorunda bırakılmakılıyor.
Bunlardan bir tanesi Federasyonumuz’un Yöneticisi Evin Timtik’tir.Evin Timtik 6 yıldır Avusturya’da yaşamaktadır.
Türkiye’de haklar ve özgürlükler mücadesi verdiği için hapis cezası almış, zulme uğrayan halktan insanlardan biri olarak buralara kadar gelmiştir.İltica hakkı olan pasaportunu almış ve bu pasaportu Avusturya Devleti vermiştir. 5 yılını doldurduktan sonra uzatmak için gittiğinde, aylar sonra gelen cevapta güvenlik gerekçesi ile veremiyoruz diyerek Evin Timtik Avrupa’nın ortasında, seyahat hakkı Avusturya devleti tarafından alınmıştır.
Buna karşı Evin Timtik hakkı olan pasaport ve seyahat hakkını istiyerek 21 Ağustos 2015’de Viyana Pasaport Müdürlüğü önünde başlattığı eylemi 6. gününde devam ediyor.
Avusturya Anadolu Federasyonu yönetim kurulu üyesi olan Evin Timtik’in başlatmış olduğu haklı ve meşru olan bu direnişte 28 Ağustos 2015’de yapılacak basın açıklamasına;
‘’El Kapılarında Yaşamak Zorunda Bırakılanlar, Her Milliyetten Halklar ‘’
Emperyalizm ve AB dünyadaki tüm savaşlardan sorumludur. Vatanını bırakıp gelmek zorunda kalanların ne yazık ki burada da can güvenliği ve geleceği tehdit altındadır. Tüm dünya halkları kardeştir! Kazandığımız hakları korumak için, birlikte hareket etmek zorundayız. Haklarımız için mücadelenin bir simgesi olarak, Evin Timtik’in direniş çadırına, sahiplenmeye çağırıyoruz!
Evin Timtik’in Hakkı Olan Pasaport Derhal Geri Verilmelidir!
Tarih:28 Ağustos 2015
Saat:16.30
Adres: Passcenter der Regionaldirektion binası önünde (Wasagasse / Berggasse`nin kesistigi köşe) 9 Viyana.
Anadolu Federasyonu Avusturya